сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Девет кривични и осум прекршочни дела за новогодишната ноќ

Девет кривични и осум прекршочни дела за новогодишната ноќ

За новогодишната ноќ имало 9 пријави за кривични дела и осум прекршочни дела, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, при посетата на СВР Скопје.

Деветте кривични дела се засноваат на тешки кражби, неколку разбојништва и еден случај каде е нападнат полициски службеник.

Најнови вести

Коронавирус