понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 130
home Вести

Девет години и четири месеци затвор за убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев

Девет години и четири месеци затвор за убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев

9 години и 4 месеци затовор доби Филип Секуловски, убиецот на Мартин Јанушев.

Тој ја призна вината уште на почетокот на судењето по што судот воопшто и не се впуштил во доказната постапка туку само ги ценел околностите кои можат да бидат олеснителни или отежителни.

Убиството на Јанушев се случи на 3 ноември 2017та година, пред зграда во Аеродром каде живеел. По убиството Секуловски беше во бегство две години по што сам се пријави.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија