среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 25
home Вести

Детето на Филипче наставата ќе ја следи онлајн

Детето на Филипче наставата ќе ја следи онлајн

Запрашан за тоа дали неговото дете ќе го пушти во училиште, министерот за здравство Венко Филипче изјави дека засега тоа ќе следи онлајн настава.

-Сите ние го посакуваме најдоброто за нашите деца. Заштитата на здравјето е приоритет. Моето дете е 9-то одделение, но јас ги почитувам сите препораки. Тогаш кога ќе има услови за физичко присуство, тоа ќе оди во училиште, рече Филипче.

Локални избори 2021