петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Детали за земјотресот кој утринава стресе дел од Македонија

Детали за земјотресот кој утринава стресе дел од Македонија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала изутрината во 3 часот и 26 минути е почувствуван во Охрид и Струга, соопшти  Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот бил со Рихтерова магнитуда од 3,1 степени, а епицентарот се наоѓал на 125 километри југозападно од Скопје во Охридското епицентралното подрачје.

Коронавирус