среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 183
home Вести

Детали за земјотресот кој “стресе“ делови од Македонија

Детали за земјотресот кој “стресе“ делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 13:57 часот во јужните делови на Република Македонија.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на 230 километри јужно од Скопје, во соседна Грција со рихтерова магнитуда од 5,6 степени. (МИА)

Локални избори 2021