недела, 2. април 2023. Вести денес: 21
home Вести

Детали за земјотресот кој “стресе“ делови од Македонија

Детали за земјотресот кој “стресе“ делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 13:57 часот во јужните делови на Република Македонија.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на 230 километри јужно од Скопје, во соседна Грција со рихтерова магнитуда од 5,6 степени. (МИА)

Најнови вести