вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 17
home Вести

Детали за земјотресот кој ја стресе Македонија

Детали за земјотресот кој ја стресе Македонија

Земјотрес вчеравечер беше почувствуван во Македонија, поточно во Охрид.

Потресот се случил синоќа во 21 часот и 22 минути, а бил со интензитет од 2,2 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Овој потрес бил почувствуван од Албанија.

Коронавирус