вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Детали за железничката несреќа во Кочанско: Возот кој се обраќал на релација Скопје-Кочани буквално го смачкало автомобилот од марката Тико

Детали за железничката несреќа во Кочанско: Возот кој се обраќал на релација Скопје-Кочани буквално го смачкало автомобилот од марката Тико

На 12.02.2021 во 18.30 часот било пријавено дека на железничкиот премин кај с.Горни Подлог, патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје–Кочани удрил во патничко возило „тико“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.М.(40) од Кочани.

Во незгодата е причинета само материјална штета, а повредени лица нема.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кочани, а железничкиот сообраќај од 18.30 до 20.45 часот бил во прекин.

ЕУРО 2020

Македонија