сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Вести

Детали за удавената жена во Вардар: МВР потврдува дека не била пријавена за исчезната (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Детали за удавената жена во Вардар: МВР потврдува дека не била пријавена за исчезната (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје.

Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година. Телото е без видливи траги на насилство и е дадено на обдукција.

Жената, како што објавија некои медиуми, не била пријавена за исчезната и кај себе немала документи за идентификација. Допрва ќе се работи на утврдување на нејзиниот идентитет.

Најнови вести