вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Детали за сообраќајката во Кисела Вода: Две лица со Брза помош однесени во болница

Детали за сообраќајката во Кисела Вода: Две лица со Брза помош однесени во болница

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската населба Кисела Вода на крстосницата на булеварот „Борис Трајковски“. Во несреќата учествувале џип „БМВ Х6“ и „опел астра“.

Со возила на Итната медицинска помош две лица биле однесени во болница. Засега не е позната здравствената состојба на двајцата повредени.

Коронавирус