сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 91
home Вести

ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА: На „Партизанска“ се судрија Мерцедес, БМВ и Хонда, повредените веднаш пренесени во две болници

ДЕТАЛИ ЗА СООБРАЌАЈКАТА: На „Партизанска“ се судрија Мерцедес, БМВ и Хонда, повредените веднаш пренесени во две болници

Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вечерва на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ и булевар „8 Сетември“ во Скопје, соопшти МВР.

– Во сообраќајната незгода учествуваа три возила Мерцедес, Хонда и БМВ, сите со скопски регистарски таблици. Повредени се три лица, велат од МВР.

Двајца од повредените се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а еден во болницата „Свети Наум Охридски“.

Коронавирус