вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО СТРУМИЦА: Изгорено возило на Судот и предмети, се прегледуваат снимки од видео-надзорот (ВИДЕО)

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО СТРУМИЦА: Изгорено возило на Судот и предмети, се прегледуваат снимки од видео-надзорот (ВИДЕО)
КУРИР

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица изврши увид во гаражата на Основниот суд во Струмица каде попладнево избувна пожар.

-Според првичните сознанија, опожарено е едно службено возило на судот, како и предмети одземени со правосилни судски пресуди донесени пред повеќе години. Во насока на утврдување на причините за пожарот, издадена е наредба за прибирање на траги од лице место, како и за прегледување на снимките од видео надзорот над објектот, соопшти Јавното обвинителство.

Најнови вести