понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 143
home Вести

Детали за големата полициска акција на повеќе локации во Скопје

Детали за големата полициска акција на повеќе локации во Скопје

Во моментов се спроведува голема акција на полициските сили во Скопје и околината, пренесува телевизија 24.

Дел од медиумите јавуваат дека се работи за спречување на трговија со дрога. Операцијата се одвива во Скопје, на две места во Арачиново, како и на 6 локации во село Синѓелиќ.

Акцијата се спроведува во реализација на секторот за организиран криминал и единицата за брзи интервенции на МВР-Скопје.