вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 42
home Вести

Детали од лидерската: Власта ги гуши преговорите, очигледно не сака договор

Детали од лидерската: Власта ги гуши преговорите, очигледно не сака договор

Веста на денот ја очекуваме во Собранието, каде што по неколку месеци, се одржува лидерска средба меѓу премиерот Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Како што дознава Курир преговорите вртат во круг, а преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања кои се сметале за затворени и очигледно е дека преговарачкиот тим на чело со Зоран Заев не сака договор.

Коронавирус