четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ДЕТАЛИ: Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

ДЕТАЛИ: Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови.

Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

На терен се екипи од граничната полиција, „Македонија пат“ и полициски службеници и според првичните проценки наскоро ќе почне рачистувањето.

Се очекува патот да биде прооден околу полноќ.

Коронавирус