вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Дескоски согласен со Калајџиев за Законот за ЈО

Дескоски согласен со Калајџиев за Законот за ЈО

Универзитетскиот професор Тони Дескоски, сопруг на министерката за правда Рената Дескоска е согласен со професорот Гордан Калајџиев дека не треба да се избрзува со ад хок решенија за Законот за ЈО.

-Глас на разумот! Браво Гордан, пишува Дескоски.

Коронавирус