недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Дескоски го потврди Мицкоски: Во Македонија има октопод ист како оној на ТАТ

Дескоски го потврди Мицкоски: Во Македонија има октопод ист како оној на ТАТ

Универзитетскиот професор Тони Дескоски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека претседателот Стево Пендаровски вчера имал многу добра порака во своето обраќање за случајот „Рекет“.

-Многу добра порака од Претседателот!
За жал, по малку сме скептични, имајќи го предвид фијаското во пресметката со Октоподот од ТАТ во 1997 година, а и последователните големи скандали.
Исто така, идејата не Претседателот за самоиницијативни искази на јавни функционери во обвинителството не е добра, затоа што ќе го закочи обвинителството до искази од нерелевантни лица. И во 1997 година, сите државни функционери поднесуваа посменинизјави, но без ефект.
Изјави треба да дадат тие што ќе бидат повикани, со присуство на адвокат, пишува во својот статус Дескоски.

Најнови вести

Коронавирус