понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 87
home Вести

Дескоска во посета на основно училиште во Гази Баба

Дескоска во посета на основно училиште во Гази Баба

Министерката за образование и наука Рената Дескоска денеска ќе го посети општинското основно училиште „25 Мај“ во скопската општина Гази Баба.

Училиштето е дел од проектот за изградба на спортски сали и рехабилитација на средни и основни училишта, финансиран од Банката за развој при Советот на Европа и Европскиот заеднички фонд за Западен Балкан.

Коронавирус