петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 194
home Вести

Дескоска смета дека баџанак не е роднина

Дескоска смета дека баџанак не е роднина

Министерката за правда Рената Дескоска смета дека нема ништо спорно што баџанакот на претседателот на Собранието Талат Џафери е избран за член на Антикорупциската комисија.

Тоа не се ограничувања, тоа е како се мери родбинство а тука не се опфаќа овој степен ако се гледа правно.Нема формално прекршување на законот, постапката беше законита-објаснува министерката.

Коронавирус