понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Деновиве нова средба Ахмети-Заев за министерски смени

Деновиве нова средба Ахмети-Заев за министерски смени

Деновиве се очекува нова средба на лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Артан Груби најави дека одлуките ќе се носат заеднички бидејќи ова е коалициска влада која ги преставува сите заедно, пренесе ПресингТВ.

– На претходната средба разговараа за начините оваа власт да биде поефикасна и да се консултираат внатрепартиски за начините било кој од коалиционите партнери да дадат придонес за пофикасно владеење-објасни Груби.

Коронавирус