среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Вести

Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Денот на Републиката 2 Aвгуст (недела) е неработен ден за сите граѓани, а согласно Законот за празници на РМ неработен е и 3 август (понеделник), соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани им го честитаат Денот на Републиката.

Коронавирус