понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Денеска земете си чадор: Доаѓаат грмежи и пороен дожд

Денеска земете си чадор: Доаѓаат грмежи и пороен дожд

Времето во земјава претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ=8.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а дневната температура од 27 до 38 степени.

Во Скопје претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. УВ=8.

Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната температура до 35 степени.

Потоа до вторник следува период на сончево, стабилно и повторно многу топло време.

Коронавирус