петок, 6. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Денеска топло и температура до 35 степени- особено подгответе се за тоа што ни доаѓа во понеделник

Денеска топло и температура до 35 степени- особено подгответе се за тоа што ни доаѓа во понеделник

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 27 до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе спушти до 17, а дневната ќе достигне 34 степени.

И во недела во попладневните часови претежно во западните делови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време со температура до 38 спетен.

Коронавирус