четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Вести

Денеска сончево со умерен северен ветер

Денеска сончево со умерен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната температура од 23 до 33 степени целзиусови.  УВ индексот ќе достигне до 6.

Во Скопје ќе биде сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 12 степени, а дневната до 30 степени. 

Продолжува периодот на стабилно, суво и релативно топло време со просечни дневни температури за овој период од годината.

Најнови вести

Коронавирус