вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 76
home Вести

Денеска сончево, од утре драстичен пад на температурите

Денеска сончево, од утре драстичен пад на температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со умеренаоблачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 25 до 33 степени.

УВ-индексот изнесува 6.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе достигне до 31 степен.

Од понеделник кон крајот на денот ќе настапи значителна промена на времето која и во наредните денови ќе услови зголемена облачност, повремени врнежи од дожд, засилен северен ветер и опаѓање на дневната температура во поголем дел од земјава за повеќе од 10 степени.

 

Коронавирус