четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 128
home Вести

Денеска сончево, од недела попладне пресврт во времето

Денеска сончево, од недела попладне пресврт во времето

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од два до 27 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Температурата ќе биде од осум до 25 степени.

Според УХМР, следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно време со температури околу просекот за овој период од годината. Во недела попладне и во понеделник е можна појава на краткотраен дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Најнови вести

Коронавирус