среда, 7. декември 2022. Вести денес: 56
home Вести

Денеска сончево и топло, викендов се расипува времето

Денеска сончево и топло, викендов се расипува времето

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови каде повремено ќе засилува.

Дневните температури ќе достигнат до: во Скопје 35 Целзиусови степени, Маврво 29, Охрид 31, Битола 34, Кавадарци 37, Крива Паланка 32, Берово 30, Дојран 38.

Времето и утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови претежно во планинските подрачја ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Дневните температури ќе се движат од 28 до 38 степени.

Qatar 2022