сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Денеска сончево и топло- особено ќе се изненадите од времето кое следува во наредните денови

Денеска сончево и топло- особено ќе се изненадите од времето кое следува во наредните денови

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 степени.

Стабилното и суво време ќе се задржи и во наредните денови со натпросечни дневни темепратури за овој период од годината.

Коронавирус