понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Денеска сончево и студено- еве какво време не очекува од утре

Денеска сончево и студено- еве какво време не очекува од утре

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус три, а дневната од минус пет до шест степени.

Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до три степени.

Од утре следува период на суво и ветровито време со ниски утрински температури. Дневните ќе бидат во благ, а од средината на наредната седмица и во позначителен пораст.

Коронавирус