сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 59
home Вести

Денеска сончево и релативно топло за овој период од годината- еве што не очекува од утре, особено подгответе се за во четврток

Денеска сончево и релативно топло за овој период од годината- еве што не очекува од утре, особено подгответе се за во четврток

Времето во земјава ќе биде ведро, во повисоките места со слаб до умерен ветер од променлив правец, а во скопската и полошката котлина има појава на магла.

Утринската температура ќе се движи од минус три до седум степени, а дневната од седум до 16 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со магла претпладне. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Следува период на стабилно и потопло време. Од понеделник по одделни котлини ќе биде облачно, магливо и постудено. Локален дожд ќе има во четврток во попладневните и ноќните часови кон петок.

Коронавирус