вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Вести

Денеска сончево и многу топло – во земјава температури и до 35 степени, еве до кога ќе се задржи ваквото време

Денеска сончево и многу топло – во земјава температури и до 35 степени, еве до кога ќе се задржи ваквото време

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени, информираат од УХМР.

Во Скопје ќе биде претежно сончево и топло слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 32 степени.

До петок ќе се задржи стабилно и топло време. Во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

Локални избори 2021