среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 36
home Вести

Денеска сончево и многу топло- еве до кога ќе имаме температури +40

Денеска сончево и многу топло- еве до кога ќе имаме температури +40

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9

Утринската температура ќе достигне до 19 степени, а дневната температура до 38 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само во петок ќе има извесно зголемување на облачноста.

Коронавирус