среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Денеска сончево, а еве од кога ќе има промена на времето

Денеска сончево, а еве од кога ќе има промена на времето

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло.

Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево време.

Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Коронавирус