недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Денеска протест во седум градови: Оставка на Заев, слобода на народот

Денеска протест во седум градови: Оставка на Заев, слобода на народот

Протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот ќе се одржи во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола.

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани да се приклучат во одбрана на националните интереси.

-Време е граѓаните на Република Македонија да се обединат и да се стави крај на лудоста на Зоран Заев, човекот кој што сака да ги продаде националните интереси. Заев јавно да се извини за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Заев не може да испорача ништо добро за својата држава и мора да си оди. Оставка веднаш! Само со оставка на Зоран Заев, македонските граѓани ќе живеат подобро, стои во повикот на партијата.

 

Коронавирус