сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 10
home Вести

Денеска повторно дожд- за време на викендот температурен шок, од понеделник пресврт на времето

Денеска повторно дожд- за време на викендот температурен шок, од понеделник пресврт на времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 14 до 24 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Попладне со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло. Од понеделник во попладневните часови повторно се очекува појава на локален дожд и грмежи.

Коронавирус