петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Денеска пеколно топло, од утре пресврт на времето кое ќе трае цела недела!

Денеска пеколно топло, од утре пресврт на времето кое ќе трае цела недела!

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 степени, а дневна до 36 степени.

Високите температури продолжуваат и во наредните денови, со тоа што од утре во попладневните часови ќе им локални поројни дождови.

Коронавирус