недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 84
home Вести

Денеска облачно време со утринска магла- УХМР со најава за снег и тоа многу набрзо, еве кога доаѓа

Денеска облачно време со утринска магла- УХМР со најава за снег и тоа многу набрзо, еве кога доаѓа

Времето денеска ќе биде умерено облачно, претпладне по котлините со појава на магла и ниска облачност. По одделни котлини маглата ќе се задржи во поголем дел од денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7, а максималната ќе достигне од 6 до 13 степени.

Во Скопје, претпладне облачно со појава на магла и ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 9 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и суво време.

Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Од петок ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд.

На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег.

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус