четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 112
home Вести

Денеска облачно со врнежи од дожд- во наредните денови уште поголемо разочарување, еве што не очекува

Денеска облачно со врнежи од дожд- во наредните денови уште поголемо разочарување, еве што не очекува

Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места се очекува да бидат пообилни (над 20 л/м2), а локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Утринската температура ќе се движи од два до 11 степени, а дневната температура од шест до 16 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Коронавирус