понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Вести

Денеска нови поројни врнежи и грмежи, еве кога да очекувате дестабилизација на времето

Денеска нови поројни врнежи и грмежи, еве кога да очекувате дестабилизација на времето

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од 21 до 29 степен.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 27 степени.

Во следните денови во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните ќе има локална појава на дожд, грмежи и засилен ветер.

Локални избори 2021