петок, 6. декември 2019. Вести денес: 101
home Вести

Денеска многу топло, а потоа следува дожд, па повторно сонце- еве какво време не очекува во наредните денови

Денеска многу топло, а потоа следува дожд, па повторно сонце- еве какво време не очекува во наредните денови

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде 17 степени, а дневната ќе достигне до 36 степени Целзиусови.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени. Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло.