четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 39
home Вести

Денеска и утре попладне невреме со пороен дожд и силни електрични празнења

Денеска и утре попладне невреме со пороен дожд и силни електрични празнења

На повеќе места особено во западните делови денеска и утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во делови од скопската котлина денеска и утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР и препорачуваат во случај на појава на електрични празнења да се внимава и да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Коронавирус