петок, 20. мај 2022. Вести денес: 29
home Вести

Денес сончево време, еве што не’ очекува викендов

Денес сончево време, еве што не’ очекува викендов

Времето денес ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -6, а дневната ќе достигне 7 степени.

За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела од средината на денот преку ноќта и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Од недела утринските температури ќе се покачат.

Коронавирус