четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Денес сончево и топло со слаб северен ветер, кон средината на неделата уште потопло

Денес сончево и топло со слаб северен ветер, кон средината на неделата уште потопло

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата од 16 до 31 степен.

УХМР соопшти дека следува период на претежно сончево време со постепен пораст на температурата. Повисоки дневни температури ќе има од средината на работната недела кога и облачноста краткотрајно ќе се зголемува, а особено топло ќе биде на југоистокот.

Коронавирус