петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 1
home Вести

Денес снег има само во еден туристички центар во Македонија- еве каква е состојбата во останатите (ФОТО)

Денес снег има само во еден туристички центар во Македонија- еве каква е состојбата во останатите (ФОТО)

Иако метеоролозите најавуваа снег на повисоките места, само еден ски и туристички центар во Македонија блесна во сиот свој сјај со снегот, додека на другите места снег речиси и да нема.

Најмногу снег според камерите поставени во најпознатите туристички центри во земјава има само на Попова Шапка, а само во последниве 24 часа таму има наврнато 32 сантиметри снег.

За жал во останатите центри како што се Маврово, Крушево и Пониква се уште нема снег.

УХМР инаку освен дождовите кои овие денови се пообилни, за утре најавуваат и снег и на места над 500 метри надморска височина.

Коронавирус