вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 110
home Вести

Денес променливо облачно, во четврток снег- еве што не очекува за време на викендот

Денес променливо облачно, во четврток снег- еве што не очекува за време на викендот

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на места со провејување на слаб снег. Ќе дува ветер претежно од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од минус два до шест степени.

Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе достигне до четири степени.

Во среда ќе биде стабилно со ниски минимални температури, а во четврток на места ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Во петок и сабота по котлините ќе има услови за појава на магла.

Коронавирус