среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Денес и утре уживајте во сонцето и топлото време- внимателно подгответе се за тоа што следува од недела

Денес и утре уживајте во сонцето и топлото време- внимателно подгответе се за тоа што следува од недела

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се движи од 19 до 28 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе се искачи до 24 степени.

И утре ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Од недела ќе се задржи стабилно време, но температурите постепено ќе опаѓаат.

Коронавирус