понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 157
home Вести

Денес дожд, синоптичарите најавуваат снег за утре

Денес дожд, синоптичарите најавуваат снег за утре

Од УХМР известуваат дека денес претпладне ќе преовладува променливо облачно и ветровито време со повремен локален дожд.

Од недела попладне ќе биде постудено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со услови за снег.

Пообилни врнежите ќе бидат во ноќта кон понеделник и во понеделник во текот на денот.

Повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури позначително ќе опаднат.

Најнови вести