четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи хорор (ВИДЕО)

ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи хорор (ВИДЕО)

Нова Македонија објави видео од местото на несреќата, еден ден по вчерашната трагедија.

Во автобусот на смртта имало 50-тина патници. 15 од нив се мртви, а неколкумина уште се во критична состојба.

Остатоци од автобусот се нем сведок за хоророт кој вчера се случи на патот Скопје-Тетово.

Видеото на НОВА МАКЕДОНИЈА, погледнете го во продолжение:

Коронавирус