вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ден Дончев до жена инвалид: Ти бараш „Мерцедес“, а ние може да ти понудиме „Фиќо“

Ден Дончев до жена инвалид: Ти бараш „Мерцедес“, а ние може да ти понудиме „Фиќо“

Во вечерашната емисијата „24 Отворено“ ,Снежана Караџовска која е инвалид од септември 2016-та година, со две ампутирани нозе, потенцираше дека за нејзината ситуација таа упатила писмо до министерот за здравство, Венко Филипче и премиерот Зоран Заев, каде ги запознала со нејзината ситуација.

-Како мене случај нема во Република Македонија. Прашајте ги колку лица како мене обучиле? Никој, истакна Караџовска.

Таа додаде дека имала средба со Ден Дончев при што тој и рекол дека таа барала „Мерцедес“, а тие можат да и дадат „Фиќо.

Имено, во своето гостување таа додаде дека е разочарано што во емисијата нема ниту еден претставник од Фондот за здраствено осигурување и од Заводовот за рехабилитација.

Коронавирус