понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Демонстрантите се жалат на проблеми со дишењето откако власта употреби солзавец

Демонстрантите се жалат на проблеми со дишењето откако власта употреби солзавец

Накратко по почетокот на протестот пред Собранието на Р.Македонија, дојде до судир помеѓу полицијата и демонстратите, откако истите ја срушија заштитната ограда пред Собранието.

Полицијата ја растера толпата со шок-бомби и солзавец.

Демонстратите се жалат на проблеми со дишењето.

Насобраните граѓани извикуваа „Не го даваме името“ и пееја патриотски песни.

Најнови вести

Коронавирус