сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 27
home Вести

Демолиран штаб на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Демолиран штаб на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Извршена е провала во просториите на Месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Васко Карангелевски, на улицата „Фрањо Клуз“ бб, во Аеродром.

Нанесена е мала материјална штета, а просториите се растурени. Исто така, скршено е и стакло од прозор, преку кое е влезено внатре.

Од Месниот комитет информираат дека било пријавено во МВР во 19: 56 часот, а бил извршен и увид.

   

Коронавирус